Pojištění vozidla

Nepřeplácíte za pojištění svého vozidla zbytečně?

Stačí jediný telefonát a hned můžete vědět, kolik vám dokážeme ušetřit na pojištění vašeho vozidla.

Ověřte si to

Váš osobní finanční expert kdykoliv na telefonu a ZDARMA

  • Nemusíte za námi nikam chodit.
  • Stačí vám telefon a e-mail.
  • S financemi radíme po telefonu nebo online.
  • Vždy budete mluvit pouze se svým osobním expertem.

Spolupracujeme se všemi významnými bankami a pojišťovnami

 

Jsme samostatným zprostředkovatelem podle zákona o distribuci pojištění a zajištění.

Benelio
banner image

Rok 2024 vše změní: Jste připraveni?

Jste si 100% jisti, že máte správně nastavenou pojistnou smlouvu na pojištění vozidla? V roce 2024 totiž vejde v platnost novela zákona, která upraví minimální zákonné pojištění. Zároveň rozšíří okruh dopravních prostředků, na které se zákonné pojištění bude vztahovat. Je pravděpodobné, že se tato změna dotkne i vás.

Prověřte mi to
banner image

Co vlastně znamená „pojištění vozidel“?

Povinné ručení
Jde o zákonnou povinnost specifikovanou zákonem. Tato povinnost vám ukládá mít pojištěný dopravní prostředek, kdy povinné ručení pokrývá škodu způsobenou jiným účastníkem provozu na vašem vozidle.
Havarijní pojištění
Toto pojištění se vztahuje výhradně na škodu na vašem vlastním vozidle. Havarijní pojištění zahrnuje případy jako kolize, odcizení, poškození v důsledku požáru nebo povodně a dalších nepředvídatelné událostí.
Doplňková pojištění
Jde o druh pojištění, která můžete uzavřít s povinným ručením nebo havarijním pojištěním. Mezi nejčastější typy patří úrazové pojištění řidiče a cestujících, pojištění skel, pojištění střetu se zvěří nebo asistenční služby.

Zjistit víc

Proč věřit finančnímu poradenství od BENELIO?

Co sjednáte, to platí

Co sjednáte, to platí

Jsme fér. Co si u nás sjednáte, to skutečně platí bez poznámek pod čarou.

Vše hned pochopíte

Vše hned pochopíte

Jdeme rovnou k věci a mluvíme tak, aby tomu rozuměla i vaše babička.

Ušetříte

Ušetříte

Najdeme vám nejvýhodnější finanční produkty, které vyhovují vašim potřebám.

Na co se často ptáte k pojištění vozidel?

Pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla je základní forma pojištění vozidel. Takové pojištění vyžadují zákony v mnoha zemích a každé vozidlo by mělo alespoň tuto minimální úroveň pojištění. Jeho hlavním účelem je poskytnout ochranu v případě, že majitel vozidla nebo jeho řidič způsobí dopravní nehodu, při které vznikne škoda na majetku nebo zranění třetích osob.

Pokud nemá klient sjednané povinné ručení hrozí mu pokuta a poplatek do garančního fondu. Pokud zjistí policejní kontrola chybějící povinné ručení, tak může v blokově udělit pokutu ve výši 1 500 Kč nebo následně ve správním řízení 3 000 Kč. Pokud vozidlo nemá povinné ručení dlouhodobě pohybuje se pokuta v rozmezí 5 000 Kč – 40 000 Kč.
Dohled nad plněním povinnosti sjednaného povinného ručení vykonává i Česká kancelář pojistitelů, která po neplatičích požaduje poplatek do garančního fondu. Výši poplatku stanovuje Ministerstvo financí svou vyhláškou, která může činit podle typu vozidla 50 Kč - 70 Kč/den

Bonus-malus je systém, který se využívá v pojišťovnictví, zejména u povinného ručení vozidel, a určuje výši pojistného základního tarifu pro konkrétního pojištěnce. Tento systém slouží jako nástroj k odměňování nebo trestání pojištěnce za jeho bezúhonnost či způsobené nehody.

Kontaktujte BENELIO prostřednictvím formuláře nebo nám rovnou zavolejte.

Benelio Financial Services s.r.o.

Benelio Services s.r.o.

Kanceláře: Voctářova 2449, Praha 8, PSČ 180 00      Po odeslání poptávky vás budeme kontaktovat co nejdříve, nejpozději do 2. pracovního dne

      Bez údajů označených hvězdičkou * se neobejdeme