Životní pojištění

Jste si jistí, že pojišťovna rodině vyplatí maximální odškodné, když na to přijde?

Zdarma zkontrolujeme vaše životní pojištění, abyste měli jistotu, že o vaši rodinu bude postaráno.

Ověřte si to

Váš osobní finanční expert kdykoliv na telefonu a ZDARMA

 • Nemusíte za námi nikam chodit.
 • Stačí vám telefon a e-mail.
 • S financemi radíme po telefonu nebo online.
 • Vždy budete mluvit pouze se svým osobním expertem.

Spolupracujeme se všemi významnými bankami a pojišťovnami

 

Jsme samostatným zprostředkovatelem podle zákona o distribuci pojištění a zajištění.

Benelio

Jak vysokou pojistku potřebujete?

Na tuhle otázku neexistuje jednoznačně správná odpověď. Vždy záleží na několika faktorech, které musíte zvážit. Pojistka by měla ideálně pokrýt nenadálé náklady, jimiž je vaše rodina zatížena.

Co se stane, když rodině nebudete nablízku?

Co se stane, když rodině nebudete nablízku?

Kdo bude platit hypotéku? Kdo se postará o děti?

Kdo bude platit hypotéku? Kdo se postará o děti?

Je vaše životní pojištění skutečně připraveno pokrýt aktuální náklady rodiny?

Je vaše životní pojištění skutečně připraveno pokrýt aktuální náklady rodiny?

banner image

Co je životní pojištění?

Dobré životní pojištění vás zachrání v nejhorších situacích. Jste si jistí, že vaše životní pojištění dokáže zmírnit dopady nešťastných událostí v rodině, např. úmrtí nebo nemoci s trvalými následky?

Představte si, že si způsobíte vážný úraz, který vám znemožní pracovat. Dobrá životní pojistka musí v takové situaci dorovnat propad příjmů. Trvalé následky úrazu a případná invalidita je nejčastější důvod, proč byste měli mít své životní pojištění správně nastaveno.

Chci jistotu
banner image

Co by mělo životní pojištění ideálně krýt?

 • Pracovní neschopnost
 • Závažné onemocnění
 • Trvalé následky úrazu
 • Invaliditu
 • Smrt
Prověřit pojistku

Proč právě BENELIO?

Co sjednáte, to platí

Co sjednáte, to platí

Jsme fér. Co si u nás sjednáte, to skutečně platí bez poznámek pod čarou.

Vše hned pochopíte

Vše hned pochopíte

Jdeme rovnou k věci a mluvíme tak, aby tomu rozuměla i vaše babička.

Ušetříte

Ušetříte

Najdeme vám nejvýhodnější finanční produkty, které vyhovují vašim potřebám.

Na co se často ptáte k životnímu pojištění

Životní pojištění nebo také investiční životní pojištění (IŽP) zpravidla obsahuje dvě složky - rizikovou a investiční. Ta investiční v závislosti na zprostředkovateli může a nemusí být povinná. Rizika jsou různá - nejčastěji úraz a nemoc, na základě kterých může dojít k trvalým následkům, dlouhodobé pracovní neschopnosti, invaliditě a také smrti. Investiční složka nám u dobře nastavených produktů umožní zhodnotit vlastní volné prostředky.

To správné je ANO! Dalo by se říct, že zde hraje roli tak trošku slovíčkaření. Životní pojištění nebo také Investiční životní pojištění (IŽP) má dvě složky - rizikovou a investiční. Riziková složka umí vyřešit a pojistit klienta nejen na úrazy. Mezi lidmi se uchytilo také "úrazové pojištění" anebo "životko".

Daňové zvýhodnění u smluv životního pojištění pro fyzickou osobu spočívá v tom, že jakožto poplatník daně si můžete od základu daně ve zdaňovacím období odečíst Vaše zaplacené pojistné za soukromé životní pojištění až do výše 24 000 Kč (více § 15 odst. 6 zákona o daních z příjmů).

V případě, že Vám na Vaše pojištění přispívá zaměstnavatel (příspěvky do max. výše 50 000 Kč), příspěvek nepodléhá zdravotnímu ani sociálnímu pojištění.

Pro zaměstnance příspěvky zaplacené zaměstnancem v příslušném zdaňovacím období lze odečíst od základu daně do maximální výše 24 000 Kč. V případě více smluv s různými pojišťovnami je možné zaměstnancem zaplacené pojistné sčítat, ale pouze do uvedeného limitu (24 000 Kč). Příspěvky zaplacené zaměstnavatelem jsou do výše 50 000 Kč/rok (společný limit pro životní pojištění a penzijní připojištění/doplňkové penzijní spoření) u zaměstnance osvobozeny od daně z příjmu a nepodléhají sociálnímu a zdravotnímu pojištění. Limit 50 000 Kč/rok se vztahuje na jednoho zaměstnavatele, pokud máte zaměstnavatelů více, platí limit pro osvobození příspěvků pro každého zaměstnavatele zvlášť.

Pro zaměstnavatele příspěvky do výše 50 000 Kč/rok (společný limit pro životní pojištění a penzijní připojištění/doplňkové penzijní spoření) jsou u zaměstnance osvobozeny od daně z příjmu a sociálního a zdravotního pojištění. Příspěvky nad 50 000 Kč/rok jsou zdanitelným příjmem zaměstnance a podléhají odvodu sociálního a zdravotního pojištění. Jedná se o daňový náklad zaměstnavatele bez ohledu na jejich výši; podmínkou daňové uznatelnosti je, že poskytování příspěvku na soukromé životní pojištění nebo na penzijní připojištění musí být dohodnuto buď v individuální smlouvě uzavřené mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, kolektivní smlouvě nebo ve vnitřním předpisu zaměstnavatele.

Kontaktujte BENELIO prostřednictvím formuláře nebo nám rovnou zavolejte.

Benelio Financial Services s.r.o.

Benelio Services s.r.o.

Kanceláře: Voctářova 2449, Praha 8, PSČ 180 00   Po odeslání poptávky vás budeme kontaktovat co nejdříve, nejpozději do 2. pracovního dne

   Bez údajů označených hvězdičkou * se neobejdeme